pátek 6. listopadu 2015

Jak na krásné vlasy?

Každá z nás jistě vyzkoušela alespoň jednu radu na to, jak zlepšit kvalitu vlasů. Stejně tak každá z nás jistě zatoužila po vlasech, jako mají modelky v reklamách. Zkrátka po nádherné husté lesklé hřívě, která přidává na ženskosti a smyslnosti. Jak ale takových vlasů dosáhnout?
Bezpochyby první radou je správná péče. Rozhodně není dobré vlasy umývat každý den, zbavujeme je tím jejich přirozené mastnoty, která je chrání. Také se vyhněte fénování teplým vzduchem, kulmování a žehlení. Pokud nedokážete vydržet bez takové úpravy vlasů, alespoň investujte do kvalitního přístroje i kosmetiky. To platí i u hřebenu, který by vám vlasy rozhodně při česání neměl vytrhávat. Vlasy nikdy nečesejte mokré! Mokré jsou zranitelnější a náchylnější k lámání, když je začnete česat mokré, vytrháte a polámete jich mnohem víc, než při česání již uschlých vlasů. Nedoporučuje se chodit spát s mokrými vlasy, protože když na nich ležíte, zbytečně je lámete.

Správné kosmetické přípravky jsou velmi důležité, ať už používáte komerční kosmetiku nebo jedete no poo, musíte vědět, co vašim vlasům sedí (někomu nesedne no poo, někomu klasický šampon) a podle toho se také řídit při následné péči. Také se vyhněte silikonovým šamponům. Skvělou alternativou, která je šetrnější, jsou šampony zcela přírodní, bez sulfátů, silikonů a další zbytečné chemie.Čas od času nejsou na škodu ani masky, nejlépe domácí, které vlasy uhladí, dodají jim lesk a vyživí je. Pokud si vlasy barvíte nebo odbarvujete, svěřte se vždy raději do rukou kadeřníka, který ví, co a jak, než doma experimentovat. Za doma zničené vlasy byste poté dali několikrát více, než za o(d)barvení u profesionála.


Další radou je nošení pokrývek hlavy a svazování vlasů. Teď jistě někteří z vás přemýšlí nad tím, že čepice nosit nemůžou, protože v nich vypadají jako idioti (joo, to znám), ale nemusíte hned házet flintu do žita, protože je spousta typů a provedení čepic, takže každý bezpochyby najde nějakou, která mu bude slušet. Kromě toho, že čepice chrání před zimou hlavu a před větrem uši, tak je také praktická pro vlasy. Ty studený a hlavně ledový vzduch narušuje. V zimě je proto nejlepší vlasy zastrčit za bundu a schovat pod čepici, prokážete jim tím službu. Další faktor, který způsobuje lámání vlasů, je vítr. Když poletují (obzvlášť ve studeném) větru všude okolo, snadno se lámou a šmodrchají. Při rozčesávání chuchvalců jich navíc spousta vytrháte a narušíte. Proto si vlasy svažte vždy když fouká do copu nebo drdolu.

Zároveň je ale třeba dbát na způsob stahování vlasů - nikdy je v účesu gumičkou příliš neutahujte, zbytečně je oslabujete a lámete. Hitem se za poslední dobu staly plastové gumičky Invisi bobble, které prý vlasy neničí a i když je stáhnou, mají vlasy dost prostoru. Osobně jsem měla těchto gumiček šest a všechny se mi do půl roku rozpadly a já si říkala, že už si je nekoupím, ale pak jsem si pořídila dalších asi deset a ty spokojeně nosím už rok půl na střídačku (mám zlozvyk je občas někde odložit a pak je najdu třeba až po měsíci na místě, kde bych to fakt nečekala.)


Rozhodně nesmíme opomenout správnou výživu zevnitř! Zničený vlas, jako neživou tkáň sice doplňky stravy ani zázračnými pilulkami slibujícími spravení vlasů, nespravíme, nicméně můžeme ovlivnit růst a kvalitu dosud nevyrostlých vlasů. Velice důležitý je správný pitný režim, díky kterému budou vlasy hydratované. Také vitamíny (zejména A,C,D,E,H,B) se na růstu a kvalitě vlasů z velké části podílí.

Velmi důležité je také být celkově v pohodě a nestresovat se, protože vypadávání vlasů je často důsledek stresu. Někteří lidé si nevědomky ze stresu nebo naštvání vlasy rvou a podobně. Snažte se tedy být dobře naladěni a pozitivní jak jen to jde.


K vlasům je třeba se chovat ohleduplně a jako ke klenotu, protože to přesně jsou. Vlasy jsou korunou každé ženy, a je jen na vás, jestli bude tato koruna nádherná a upravená, nebo zničená a ošklivá.

Žádné komentáře:

Okomentovat